Dabas uzņēmēji
Saturs
Dabas uzņēmēji
Projekta aktivitātes
Visas lapas

"Dabas uzņēmēji" ir Eiropas Savienības Erasmus+ programmas atbalstīts projekts, kas aicina skolēnus apgūt un izmantot biomimikriju savos projektos. Tas sniedz iespēju noskaidrot, kā biomimikrija spēj risināt ilgtspējas problēmas, ar kurām Eiropa šobrīd saskaras, kā arī piedāvā biomimikrijas dizaina pielietojumu jaunu produktu izstrādē. Projekts mudina sadarboties 15 - 18 gadus vecus skolēnus visā Eiropā un veicina apziņu, ka veiksmīga pāreja uz ilgtspējīgu nākotni ir iespējama. Projektā piedalās partneri no 5 valstīm - Lielbritānijas, Vācijas, Nīderlandes, Rumānijas un Latvijas. Izveidota interaktīva sadarbības platforma, sagatavotie mācību materiāli izmēģināti skolās. Aicinām skolas un citas izglītības iestādes izmēģināt projekta iespējas, reģistrējoties platformā.

Vairāk informācijas šeit.

Projekta vadītājs: Richard Dawson (UK), projekta koordinatore Latvijā: Inese Liepiņa

Projekta komanda: Krišjānis Liepiņš, Linda Zeibote

Projektu atbalsta: Erasmus+ programma

128156 Logo Erasmus   60ko


2023. gada 28. augustā Bērnu Vides skolas komanda piedalījās Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra rīkotajā ikgadējā dabaszinātņu, matemātikas, inženierzinātņu un tehnoloģiju skolotāju konferencē "Dabaszinātnes, matemātika, inženierzinātnes un tehnoloģijas skolā efektīvi un radoši" un iepazīstināja konferences dalībniekus ar projekta "Dabas uzņēmēji" rezultātiem.

DSC 05761 sam

2023. gada 19. maijā pedagogu profesionālās pilnveides kursu "Skolēnu radošuma un inovāciju veicināšana ar dabas iedvesmotu ilgtspējas projektu palīdzību" dalībnieki pulcējās Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrā, lai dalītos ar projekta metodisko materiālu praktiskā izmēģināšanā gūto pieredzi.

2023-05-19 13-34-35 sam

2023. gada 10. martā Ķemeru Meža mājā 22 skolotāji no dažādām Latvijas skolām pulcējās projekta ietvaros izveidoto pedagogu profesionālās pilnveides kursu "Skolēnu radošuma un inovāciju veicināšana ar dabas iedvesmotu ilgtspējas projektu palīdzību" nodarbībā. Dalībnieki iepazinās ar projektā izstrādātajiem mācību materiāliem, kā arī ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, biomimikriju, un veica pētījumus Ķemeru Nacionālajā parkā.

Bildewwwsam

Aicinām dabaszinātņu, sociālo zinātņu, tehnoloģiju un dizaina un interešu izglītības pedagogus pievienoties kursu 2. nodarbībai, lai uzzinātu vairāk par biomimikrijas projektu izmantošanu mācību procesā un iepazītos ar kursu dalībnieku labās prakses piemēriem. Dalībai nodarbībā reģistrēties šeit